دپارتمان ترکی استانبولی


زبان ترکی استانبولی زبان رسمی کشور ترکیه و قبرس شمالی است و همچنین در کشورهای آلمان، اتریش، هلند، بلغارستان، و یونان گویشوران قابل توجهی دارد.

ترکیه در دوران رواج صنعت، مدرنیسم، و دموکراسی حلقه اتصال ایران به غرب بوده و به دلایل اقتصادی (عضویت در گروه ۲۰ اقتصاد برتر جهان) یادگیری زبان ترکی استانبولی مورد توجه هموطنان قرار گرفته است.

 یادگیری زبان ترکی استانبولی بدلیل صداهای ثابت الفبا، دستور زبان قاعده‌مند، نبودن مبحث مذکر و مونث، و سایر دلایل از یادگیری اکثر زبانها راحت‌تر است. همچنین قرابت جغرافیایی و فرهنگی ایران و ترکیه سهولت یادگیری این زبان را برای ایرانیان دوچندان می‌نماید.

زبان ترکی استانبولی شاخه غربی گروه زبانی ترکی می‌باشد. دیگر شاخه های زبان ترکی در ایالت سین کیانگ چین به مرکزیت ارومچی و کشورهای قرقیزستان، قزاقستان، ازبکستان، ترکمنستان، آذربایجان، و قسمت‌هایی از روسیه، افغانستان، گرجستان، و ایران گسترده است.

دپارتمان زبان ترکی استانبولی مرکز زبان‌های خارجی دانشگاه تهران از پیشگامان تدریس زبان ترکی استانبولی در کشوربه شمار می‌رود و سال‌هاست که با استفاده ازاساتید برجسته و مجرب سطوح مختلف این زبان در این مرکز تدریس می‌شود. 


محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد